Çocuklara ve çocuk gelişimine gönül vermiş Montessori eğitim metodunu benimsemiş olan Kübra Doğan,  Kalaba Anadolu Kız Meslek Lisesi “Eken Çocukluk Eğitimi” bölümü mezunudur. Liseden sonra ilk olarak özel bir kreşte 2 yıl boyunca sorumlu öğretmen görevini üstlenmiştir.

Sonrasında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Lisans bölümünü başarı ile tamamlamıştır.

Tayin sebebi ile Ağrı ilinde Afacanlar Kreş de 1 yıl boyunca öğretmenliğine devam etmiştir. Toplum bilimi ve toplum ruh sağlığına merakı olan Kübra Doğan açılan psikoloji eğitimlerine de katılarak kendini sürekli yenilemektedir. Bu dönemde Çocuk Gelişimi adı altında Gazi Meslek Edindirme Merkezinde “Usta Öğreticilik Belgesi” almıştır.

Çocuk gelişimi bilgisini üst düzeye taşımak istediği için “İkinci Üniversite” kapsamında İstanbul Üniversitesi “Çocuk Gelişimi” lisans programına geçmiş ve halen eğitimine  devam etmektedir. Özelikle ruh sağlığı ve kişisel gelişime ilgisi olan Kübra Doğan Neurosound uygulamalı eğitimini tamamlayarak aktif olarak çocuk ve yetişkinlere uygulamakta ve başarılı sonuçlar elde etmektedir. Bilge Beyin Psikoloji ve Dikkat Geliştirme merkezin de aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.