Psikolog Beyza Zorlukol, Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Ardından Ankara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı alanında yüksek lisansına başlamıştır ve halen devam etmektedir.     Yaprak Psikiyatri Merkezi ve İstanbul Beşiktaş Rehberlik Araştırma Merkezi gibi kurumlarda staj yaparak kendini geliştirmiştir ve birçok vakada deneyim kazanmıştır. Ardından Athena Danışmanlık’ta Bilişsel Davranışçı Terapi alanında danışan görerek ilişki sorunları, kaygı bozuklukları, depresyon ve uyku problemleri üzerine çalışmıştır.

     Öğrencilik hayatı boyunca ODTÜ’de düzenlenen Uluslararası Psikoloji Öğrencileri Günleri ve çeşitli üniversitelerin seminerlerine katılarak ve okumalar yaparak işaret dili ve beden dili, rüya analizleri, özgüven ve motivasyon, travmanın benliğe etkileri, depresyon tedavisi, kaygı bozuklukları, ilişki sorunları ve sınav kaygısını yönetme alanlarında kendini geliştirmiştir.Başlıca tedavi yöntemi Prof.Dr.Murad Atmaca’dan eğitim ve süpervizyon aldığı American Cognitive Of Therapy akreditasyonu olan Bilişsel Davranışçı Terapi olmakla beraber, Aile ve Çift Terapisi, Psikanalitik Psikoterapi ve Oyun Terapisi yapmakta olup ayrıca Duygulanım Düzenleme Eğitimi uygulamaktadır. Hacettepe Üniversitesi’nde Duygulanım Düzenleme programını ve süpervizyonunu, İstanbul Üniversitesi’nde de Oyun Terapisi programını başarıyla tamamlamıştır. Çocuklar ve yetişkinler için objektif/projektif testler, kişilik testleri ve ölçekler uygulamaktadır.

   Başlıca hedefi danışan kişiye maksimum yarar sağlamak, kişinin yaşam doyumunu artırmak ve danışana işlevsel bakış açıları kazandırmaktır. Her danışanın ihtiyacına, kişilik özelliklerine ve psikolojik durumuna özel olarak seans yapılandırması sunmaktadır. Ayrıca çiftlere özel psikolojik ölçekler uygulayıp her ilişkinin yapısına uygun bütüncül bir “Evlilik Ve Çift Terapisi” uygulamaktadır. 

Uyguladığı Terapiler; 

-Bilişsel Davranışçı Terapi

-Evlilik Ve Çift Terapisi 

-Psikanalitik Psikoterapi 

-Bütüncül Psikoterapi

Kullandığı Testler ve Ölçekler; 

-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) 

-Projektif Testler Uygulama ve Raporlama( T.A.T, Louisa Düss Psikanalitik Hikâyeler, C.A.T, F.A.T, Beier Cümle Tamamlama Testi) 

-Beck Depresyon Ölçeği,Beck Anksiyete Ölçeği, Yale Brown Obsesyon Ölçeği, Yakın İlişkilerde Yaşantılar Ölçeği, Otomatik Düşünceler Ölçeği, Hamilton Anksiyete Ölçeği, Arizona Cinsel Yaşantılar Ölçeği